Alt Baldırlık

Kas lifi rüptürleri, ağrı, gastro bölgesi stabilizasyonu kronik ödem, ısı ve kompresyon. Velkro tutan yapışabilme özelliği olan hava alabilen delikli neopren kumaştır.

Elastik Basit Dizlik

Diz yaralanmalarında, lokal iltihaplanmalarda, dejenere olmuş eklem yerindeki hastalıklarda, kronik ağrılarda, ameliyat sonrası rehabilitasyon evresinde ve spor aktivitelerinde kullanılır.

Yün Dizlik

Sıcaklık ve kompresyon gereken durumlar, ağrı, spor sakatlıkları ve uygulama alanları, geriatrik rehabilitasyon. Yün kumaştan üretilmiştir.

Yün Dizlik 2

Sıcaklık ve kompresyon gereken durumlar, ağrı, spor sakatlıkları ve uygulama alanları, geriatrik rehabilitasyon. Develi yün kumaştan üretilmiştir. Dolaşım hızlandırıcı gözenekleri mevcuttur.

Standart Patella Destekli Dizlik

HB 5104 Diz bölgesinde ağrı, koruma, patella kaymaları, menisküs, artroskopi durumlar, eklem içi sıvı artışı. Yüzeyi velkro tutucu yapışabilme özelliğine sahip hava alabilen delikli neopren kumaştır. Patellar destek ve boyut ayarlanabilirliği vardır.

Patella Destekli Dizlik

Diz bölgesinde ağrı, koruma, patella kaymaları, menisküs, artroskopik durumlar, eklem içi sıvı artışı. Yüzeyi hava alabilen delikli neopren kumaştır.

Standart Dizlik

Ödem, post-op, koruma amaçlı, diz bölgesinde ağrı. Hava alabilen terletmeyen neopren kumaştır.

Üst Baldırlık

Basit lif kopmalarında, ağrı, gastro kaslarının desteklenmesi, spor aktivitelerinde kullanılır. Özel tasarımı sayesinde hava alabilen delikli neopren kumaştır.

Patellar Tendon Bandajı

Patellar tendona mekanik destek gereken durumlarda kullanılır. İç kısmı havlu hava alabilen delikli neopren kumaştır.

Patellar Tespit Bandajlı Dizlik

Patellayı alttan desteklemek amacıyla tasarlanmış olup, sporcularda ve özellikle 14-16 yaşlarındaki çocukların Osgoot Schlatter rahatsızlıklarında ve patellar tendinit durumlarında kullanılır.

Standart Fleksible Balenli Patella Destekli Dizlik

Genu rekurvatum, hemipleji, kısmi genu varum ve valgus, çapraz ligament kopmaları ve yaralanmaları, menisküs ve burkulmalarda kullanılır. Medial-Lateral bölümler ikişer adet spiral çelik yay ile desteklenmiştir.

Standart Çelik Eklemli Patella Destekli Dizlik

Çapraz bağ ligamentleri post-op ve öncesi, menisküs dejenerasyonu, bazı romatizmal hastalıklarda kullanılır. Yanlarda menteşeler, alt ve üst kısımlarında ayarlanabilir velkro bantlar vardır.

Sıcak-Soğuk Kompres Dizlik

Soğuk ve sıcak tedavi uygulamasının tek bir ürünle gerçekleşmesine olanak sağlar. İçerdiği jel formülü sayesinde sıcaklığını / soğukluğunu uzun süre muhafaza etmesini sağlar. Spor kazaları, kesikler, böcek sokmaları, romatizma, kas katılaşması ve sıcak / soğuk tedavi gerektiren vakalar başlıca kullanım alanlarıdır.

Menteşeli (Açı Ayarlı) Uzun Dizlik

Kollateral bağ yaralanmalarında, artroz gibi romatizmal durumda, genu rekurvatumda, kollateral bağ operasyonlarında, felç, diz kontraktürlerinde kullanılır. Dizin istenilen açıda flexion ve extansiyonunu sağlar. İstenirse (0) derecede dizi kilitleyebilir. Ayarlanabilir velkro bağları sayesinde istenilen basıncı oluşturur ve menteşeleriyle tam destek sağlar.

İmmobilizer

Bacağın ve dizin sabitlenmesi gereken her durumda kullanılır. Tam immobilizasyon sağlar. Patella altından 2, patella üstünden 2 olmak üzere tam dört noktadan velkrolar ile sıkılık ayarı yapılabilmektedir.