Yün Bel Korsesi

Bel ağrısı, kronik fibrözit, geriatrik rehabilitasyon, günlük kullanım ve spor aktivitelerinde kullanılır. 1. sınıf yün malzemeden üretilmiştir.

Develi Bel Korsesi

Bel ağrısı, kronik fibrözit, geriatrik rehabilitasyon, günlük kullanım ve spor aktivitelerinde kullanılır. 1. sınıf develi yün malzemeden üretilmiştir.

Abdominal Korse

Ameliyat veya doğum sonrası postür desteği gereken durumlar, destekli abdominal stabilizasyon. Hava geçirgen, terlemeyi önleyici gözenekli misinalı elastik kumaştan üretilmiştir.

Abdominal Korse 2

Ameliyat veya doğum sonrası postür desteği gereken durumlar, abdominal stabilizasyon. Hava geçirgen, terlemeyi önleyici gözenekli misinalı elastik kumaştan üretilmiştir.

Göbek Fıtığı Korsesi

Silikon desteği ile fıtık olan bölgeye kompresyon sağlar. Hava alabilen misinalı elastik kumaştan üretilmiştir.

Lumbostad Korse

Akut ve kronik lumbago, siyatik sinir lezyonları, bel fıtığı, romatizmal hastalıklarda, bel kasları güçsüzlüğü ve vertebra problemlerinde kullanılır. Dört adet balen ekstra destek sağlar. Vücutta terlemeye yol açmaz.

Lumbosacral Korse

Bel fıtığı, spondilolistezis, vertebral fraktürlerde post-op, bel kasları güçsüzlüğü ve vertebra problemlerinde kullanılır. Misinalı esnek kumaştır. Plastik çelik balen desteği vardır.

Lumbosacral Korse 2

Bel fıtığı, spondilolistezis, vertebral fraktürlerde immobilizasyon. Misinalı esnek kumaştır. Hava geçirebilen ve terleme önleyici özelliği vardır.

Posturex

Rhomboid ve paravertebral kaslara destek, omuz ve sırt stabilizasyonu, postür bozuklukları, skolyoz, kifoz, osteoporoz, hemipleji yürüme eğitimi sırasında, parkinson, ALS, Cerebral palsi. Sırt kısmında destekleyici plastik balen bulunur.

Dorse Lomber Korse

Paravertebral ve sacral bölgeye uzanan stabilizasyon kifoz ve lordoz artışı, osteoporoz, hemipleji, parkinson veya ALS, Cerebral palsi, Spina bifida. Sırt kısmında destekleyici plastik ve çelik balen bulunur.

Göğüs Korsesi

Koroner cerrahi sonrası, nevralji, sternum fraktürü post-op, costa immobilizasyonu. Hava geçirebilen gözenekli elastik misinalı pamuklu kumaştır.

Destekli Göğüs Korsesi

Akut ve kronik lumbago, siyatik sinir lezyonları, bel fıtığı, romatizmal hastalıklarda, bel kasları güçsüzlüğü ve vertebra problemlerinde kullanılır. Dört adet balen ekstra destek sağlar.

Hamile Korsesi

Hamilelik süresi boyunca abdominal destek sağlar. Hava alabilen elastik misinalı kumaştır.

Mıknatıslı Bel Korsesi

Magnetik etkisi nedeniyle osteoporoz, negatif iyon etkisi sayesinde zararlı UV ışınlarını soğurma, eklem içi iyon hareketi sayesinde bel omurlarının difüze beslenmesini sağlayarak kuvvetlendirme sağlar. Çalışma ve iş hayatına uyumlu rahat tasarlanmıştır.

Destekli Bel Korsesi

Akut ve kronik lumbago, siyatik sinir komplikasyonları, bel fıtığı, travmatik bel zorlanmaları, kronik bel kasları güçsüzlüğü ve vertebra problemlerinde kullanılır. Hava alabilen delikli neopren kumaştır.

Jeweet Hyperextansion Korse

Vertebral fraktür cerrahi sonrası, skolyoz, postürel immobilizasyon, kifoz, ankilozan spondilit gibi romatizmal durumlarda kullanılır. Özel plastozot malzemedir. Ekstra ayarlanabilir cırt bant ve anahtarı vardır.

Silikon Göğüs Protezi

Silikondan üretilmiştir. Her iki tarafa da uygulanabilir. Mastotomi operasyonundan sonra kullanılır.

Fıtık Bağı

Fıtık vakalarında, ameliyattan önce ve sonra kullanılır. Ameliyattan önce fıtığın büyümesini, ameliyattan sonra dikişin patlamasını önler. Özel dizayn yastığı sayesinde vücuda rahatsızlık vermez.

Modüler LSO Korse

Korsenin arka bölümünde lumbal ve vertebra anatomisine uygun posterior panel ve hava geçirgen özelliği olan ipli-çektirmeli kumaştan üretilmiştir. Kas gerginliğini azaltıp, stabiliteyi artırarak ağrıyı hafifletir.

Modüler LSO

Gövde fleksiyonunu kısıtlayarak hiperekstansiyon sağlar. Sternum (göğüs desteği) desteği ayarlanabilir olması ile rahat kullanımlıdır. Lomber ve torasik vertebraların kompresyor kırıklarında, ointervertebral disk cerrahisi sonrası immobilizasyon.